załącznik

28 listopada 2023

Relikwie św. Charbela
na stałe w naszej parafii

26 listopada w naszej parafii odbyło się przekazanie relikwii św. Charbela przez przedstawicieli fundacji Fenicja. Dla nas wszystkich było to ogromne duchowe przeżycie. Najbliższa Msza Święta w intencji uzdrowienia będzie sprawowana w obecności relikwii. Po jej zakończeniu każdy otrzyma indywidualne błogosławieństwo.

Św. Charbel to bardzo skuteczny patron. Poniżej umieszczamy świadectwa uzdrowień.

Uzdrowienia z ostatnich lat

Wiosną 2004 r. pięćdziesięciocztero-letnia Francuzka Bernadette Marie Helenę Vernamat, mieszkająca w Orange, wybrała się z pielgrzymką do Libanu do grobu św. Szarbela. Kobieta chorowała na złośliwego raka piersi i żołądka. Po spowiedzi i Komunii św. odmówiła cały różaniec przy grobie św. Szarbela. Badania, które zrobiła po powrocie do domu, wykazały jej całkowite uzdrowienie.

George Younan jest kardiologiem pracującym w USA. W 2004 r. zaczął odczuwać szum w uszach oraz ból głowy. Okazało się, że było to spowodowane zaczopowaniem głównej arterii, dostarczającej krew do mózgu. Konieczna była operacja, z którą jednak wiązało się wielkie ryzyko - w razie niepowodzenia mężczyźnie groził paraliż albo nawet zgon. Mimo to George zgodził się na zabieg. Kiedy jego data została wyznaczona, żona George'a zaczęła się gorąco modlić do św. Szarbela, prosząc go o wstawiennictwo u Boga, aby jej mąż wrócił do zdrowia. Następnego dnia George poczuł się doskonale, zniknęły wszelkie jego bóle. Badania lekarskie wykazały, że w niewyjaśniony sposób niedrożna arteria wróciła do normalnego stanu.

Libanka Malake Michel - Malek urodziła się w 1950 r. ze zniekształconymi nogami. Mogła poruszać się tylko za pomocą kul i specjalnego aparatu ortopedycznego. Wielokrotne operacje okazały się nieskuteczne. Latem 2004 r. Malake trzy dni spędziła w klasztorze w Annai przy grobie św. Szarbela, poszcząc i modląc się o uzdrowienie. Zaraz po powrocie do domu została całkowicie uzdrowiona - jej nogi stały się normalne. Kobieta natychmiast wyruszyła do grobu św. Szarbela, aby podziękować za cudowne uzdrowienie.

W 1992 r. szwedzkie i brytyjskie dzienniki, między innymi The Guardian, informowały o piętnastoletniej Samirze Hannach, której pokazał się św. Szarbel w jej domu niedaleko Sztokholmu. Od tego czasu z portretu św. Szarbela, który Samira ma w swoim mieszkaniu, wypływa tajemniczy olej o leczniczych właściwościach.

Rzymskokatolicka Parafia

pw. Świętego Andrzeja Boboli w Krotoszynie

Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętego Andrzeja Boboli

ul. Popiełuszki 3

63-700 Krotoszyn

biuro@andrzej-bobola.pl

Nr konta parafii

Obserwujcie nas

Godziny Mszy Świętej

W niedziele: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.30

W dni powszednie: 7.00, 18.00

W uroczystości i święta nakazane: 7:00, 9:00, 18:00

Przed i w czasie każdej Mszy Świętej

To jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wiele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekranie, pokażą się one z wybranym efektem.