Rzymskokatolicka Parafia

pw. Świętego Andrzeja Boboli w Krotoszynie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –III Niedziela Wielkiego Postu -3.03.2024r.

1.  W poniedziałek, 4 marca- święto Św. Kazimierza królewicza.
  2.  W Wielkim Poście nie urządzamy i nie uczestniczymy w hucznych zabawach i weselach. Należy o tym pamiętać także przy planowaniu sakramentu małżeństwa i różnych imprez.
  3.  Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje we wszystkie  piątki  wiernych od 14 roku życia do końca  życia.
  4. Droga krzyżowa dla  dzieci,  młodzieży i starszych w piątek o  g. 17.30 .
  5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.30 i po Gorzkich Żalach Msza św. bez kazania.
  6.  Spowiedź św. codziennie przed Mszą św.
  7. W tym tygodniu  I czwartek miesiąca.
  8. W piątek, 8 marca, Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim paniom składamy najlepsze życzenia i prosimy, by Maryja wypraszała u swojego Syna potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.
  9. W piątek, 8 marca, można zyskać odpust zupełny za odmówienie po Komunii św. modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed Twoim obliczem i z największą gorliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś wszczepił w moje serce najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości oraz prawdziwą skruchę za moje grzechy i silną wolę poprawy. Oto z sercem przepełnionym wielkim uczuciem i z boleścią oglądam w

duchu Twoje pięć ran i myślą się w nich zatapiam, pamiętając o tym, dobry Jezu, co już prorok Dawid włożył w Twoje usta: "Przebodli ręce moje i nogi, policzyli wszystkie kości moje" (Ps 22, 17). Amen.

1. Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę, której organizatorem jest Wydział Katechetyczny, odbędzie się w piątek 15 marca.

Program pielgrzymki:

− godz. 11.00 konferencja w Sali o. A. Kordeckiego

− godz. 12.00 czas wolny

− godz. 14.00 Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

− godz. 15.00 Msza św. w Bazylice Jasnogórskiej

− godz. 16.00 zakończenie

1. Odbiór szat liturgicznych do I Komunii św. 9 marca, w sobotę,  g. od 15.00 – 17.00. Na g. 15.00 zapraszamy dziewczynki a na g. 16.00 chłopców.
  2. W piątek 8 marca w naszej parafii odbędzie się spotkanie dla młodzieży w ramach wydarzenia Stand up orgazniowanego przez Stowarzyszenie Tratwa.  Tego dnia zapraszamy młodzież z klas 7 i 8 przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:30 i jest obowiązkowe.
  3. Nie będzie próby zespołu ,,Bobolanek” w najbliższą sobotę.
  4. W okresie Wielkiego Postu zbierana jest danina diecezjalna. Koperty do daniny diecezjalnej wyłożone są na stoliku pod chórem.
  5. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby naszej parafii oraz za utrzymanie porządku w świątyni i wokół  kościoła.
  6. W minioną niedzielę misyjną ,,Ad Gentes” na utrzymanie polskich misjonarzy zebrano 1700,-zł. Bóg zapłać za złożone ofiary i wszystkim zbierającym.
  7. Do nabycia prasa katolicka: dwutygodnik Opiekun i Przewodnik Katolicki.
  8. W minionym tygodniu zmarł + Wojciech Junik, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek
    5 marca o g. 10:30.
    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
  9. Wszystkim życzymy  radosnej, błogosławionej niedzieli, całego tygodnia i dobrego wykorzystania czasu Wielkiego Postu. Szczęść Boże.

Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętego Andrzeja Boboli

ul. Popiełuszki 3