załącznik

24 listopada 2023

Przekazanie relikwii św. Charbela

Fundacja Fenicja pragnie przekazać naszej parafii relikwie św. Charbela otrzymane z sanktuarium Św. Marona w Annaya. Po spotkaniu będzie można nabyć przewodnik po Libanie oraz inne książki o św. Charbelu.

Program spotkania:

18:30 - Eucharystia

19:15 - prelekcja Kazimierza Gajowego i Adama Rosłońca (przedstawicieli fundacji) na temat życia św. Charbela

Święty Charbel – kim był ten niezwykły mistyk?

Święty Charbel od jakiegoś czasu fascynuje coraz większą liczbę chrześcijan. Szybko stał się świętym niemal tak „popularnym” jak ojciec Pio czy siostra Faustyna. Kim był ten niezwykły mistyk, którego wstawiennictwa wyprasza coraz więcej z nas?

Jego życie było wypełnione ciszą i skupieniem. Nigdy nie szukał rozgłosu, poświęcając się modlitwie i kontemplacji. Ta postawa doprowadziłą go do głębokiej relacji z Bogiem. W 1965 r. o. Charbel został beatyfikowany, a 9 października 1977 r. kanonizowany na placu św. Piotra w Rzymie przez Ojca Świętego Pawła VI. To duchowny maronicki, mnich i pustelnik, święty Kościoła katolickiego. Przez wiernych określany jako „święty Bogiem upojony”. W Polsce jego wspomnienie liturgiczne przypada 28 lipca.

Głębokie życie

Charbel Makhlouf, właściwie Jusuf Antun Machluf, urodził się w 1828 r., w dzisiejszym Libanie. Pochodził z bardzo ubogiej, katolickiej rodziny. Wcześnie osierocony pewnego dnia po prostu uciekł z domu i wstąpił do zakonu. Spędził w nim dwadzieścia lat, po czym poprosił swoich przełożonych o możliwość spędzenia reszty życia w skrajnym ubóstwie i umartwieniu w eremie, czyli pustelni. Prowadził tam bardzo surowe życie, swój czas poświęcając w większości modlitwie, adoracji Najświętszego Sakramentu i ofierze mszy świętej. Spał po trzy godziny dziennie, za poduszkę podkładał sobie drewniany klocek owinięty jedynie kawałkiem materiału, bardzo dużo pracował fizycznie. Zmarł w opinii świętości w 1898r., kilka dni po udarze mózgu doznanego w trakcie sprawowania Najświętszej Ofiary. Miał 70 lat.

Rzymskokatolicka Parafia

pw. Świętego Andrzeja Boboli w Krotoszynie

Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętego Andrzeja Boboli

ul. Popiełuszki 3

63-700 Krotoszyn

biuro@andrzej-bobola.pl

Nr konta parafii

Obserwujcie nas

Godziny Mszy Świętej

W niedziele: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.30

W dni powszednie: 7.00, 18.00

W uroczystości i święta nakazane: 7:00, 9:00, 18:00

Przed i w czasie każdej Mszy Świętej

To jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wiele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekranie, pokażą się one z wybranym efektem.